Czy ekstrawaganckie kreacje modowych wizjonerów są przeznaczone do ubierania przez normalnych ludzi?

Kolejny rok modowy w Hong Kongu, Oslo, najbardziej popularny w Paryżu, czy też, ten polski odbywający się w Łodzi. Każdy dzień wywrze na gościach duże wrażenie, jednak to czy pośród nich znajdzie się ogromna rzesza kupców,chcących zakładać owe stroje, a nie dodać je do kolekcji i jedynie oglądać, pozostaje kwestią sporną.

biżuteria
Autor: Charlie Marshall
Źródło: http://www.flickr.com
Przerzucając jakikolwiek magazyn ze zdjęciami z pokazów, czy też oglądając transmisję prosto z wybiegu, emitowaną na jednym z wielu kanałów modowych, widzimy stroje tak ekstrawaganckie, iż nie przypominają już ubrań, a sprawiają wrażenie dziwacznych kostiumów. Do tego dodajmy niemal podniebne buty na platformie dostępne zarówno dla zgrabnych modelek, jak i mężczyzn, co oczywiście uważane jest za zupełnie normalne (kliknij po źródło). Na wymyślnych kreacjach i obuwiu z tej ziemi modowi twórcy nie poprzestają i pamiętają o porównywalnie szalonych kapeluszach i sektorze tego biznesu jaką jest biżuteria modowa.

Czy masz chęć sprawdzić rozważany temat od innej strony? Nic prostszego – zwyczajnie kliknij ten odsyłacz, ponieważ więcej zobaczysz tu.

Takie ozdoby charakteryzują się odważniejszymi barwami, innowacyjnymi wzorami, nierzadko są one też wytwarzane ręcznie. Ich zaletą niewątpliwie jest unikatowość, odzwierciedlająca osobowość właścicielki, nieczęsto widujemy bowiem ozdoby wykonane z pstrokatych szkiełek, rzemyków, czy z surowej, nieobrobionej stali.

Jednakże, ciężko jest wyobrazić sobie świat, no może prócz otoczenia wybiegu po którym chodzą modelki, w którym ubieranie tych wymyślnych projektów, było odbierane jako w zupełności normalne i nie wzniecało skrajnych emocji otoczenia.

Czy ciekawią Cię tego typu tematy? Jeśli tak, to jeszcze więcej tego rodzaju postów opracowano na naszej kolejnej witrynie. Zachęcamy!

Może więc moda nie musi, a co więcej nie powinna mieć odwzorowania w rzeczywistości, gdyż jest to dziedzina sztuki i nie jest tworzona dla pożyteczności, a w celu wywołania w adresatach skrajnych emocji i ożywienia ich zmysłu estetycznego? Wszelkie przesłanki na to wskazują, warto jednak podkreślić, że pomijając fakt, iż mało kto paraduje kreacje wybiegowe to sieciówki często inspirują się prezentowanymi propozycjami i przemycają wybrane do swoich asortymentów. Z tego powodu umyślnie, czy też nie, zdarza nam się sporadycznie kupować ubrania, których prototypy zaprezentowano w czasie tygodnia mody. Czasami warto więc przejrzeć wystawy sklepowe i wyłuskać dla siebie coś nowego i spróbować rozszerzyć swoje granice. Może to być na przykład biżuteria modowa , która nie rzuca się aż tak w oczy.

kolczyki
Autor: Tony Clark
Źródło: http://www.flickr.com
Podsumowując tego co ukazywane nam na wybiegach z całego świata nie ma co brać w stu procentach na poważnie, a lepiej przyjrzeć się temu przez pryzmat szeroko pojętej sztuki – |”>|”>. Nikt z nas nie wymaga przecież praktyczności od malarstwa, czy rzeźby, gdyż ich zamierzeniem jest po prostu oddziaływanie na nasze zmysły i wywoływanie wrażeń estetycznych.