W jaki sposób dobrać idealną torebkę?

Dobór torebki niby jest prosty, jednakże to, co widujemy na ulicy świadczy o tym, że panie miewają z tym problem. Wytyczne są trzy. Nie są zbyt trudne, kłopot polega jedynie na tym, że wzajemnie się przenikają. No i nad wszystkimi stoi czwarta wytyczna – moda. To ona nakazuje nosić kobietom raz skórzane, luźne wory , a zaraz potem maleńkie „mydelniczki” bez baczenia na okoliczności.

torebka
Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com

Wytyczna pierwsza to dobranie torebeczki dokładnie do okoliczności. Jest nieskomplikowana, im późniejsza pora , zaś okoliczność bardziej oficjalna, tym torebeczka mniejsza. Wielka, torba ciężka zwisająca z ramienia pani w balowej sukni popsuje cały efekt. Na okazje wieczorne odpadają torebki płócienne, za to mogą sprawdzić się włoskie torebki z cekinkami czy koralikowe – sklep z torebkami.

Zasada druga – im dama drobniejsza jak też niższa, tym torebka także mniejsza a także posiadająca mniej ozdób. Filigranową kobietę duża, workowata torebka zwisająca z ramienia przygniecie do ziemi. Nie inaczej czyni torebka nabita kolcami, z masą frędzli, dekoracyjnych zameczków. Dama wysoka, dobrze zbudowana, może sobie pozwolić na nie, ale z drugiej strony ta sama dama z maciupeńką torebeczką również nie będzie prezentować się dobrze. Panie niskie muszą wybierać raczej kwadratowe lub lekko przedłużone torebki włoskie, układające się lekko blisko sylwetki. Zawsze doda nam masy torebka mocno odstająca od ciała, na przykład typu kuferek albo bardzo duża oraz sztywna, w dodatku napełniona mnogością nadprogramowych przedmiotów.

poznaj pełną ofertę
Autor: Peter McConnochie
Źródło: http://www.flickr.com
Reguła trzecia mówi o doborze torebeczki do stylu oraz koloru stroju. Ta wytyczna rozluźniła się troszeczkę. Sporo kobiet nosi miejskie plecaczki w miejsce torebeczki, torebeczki sportowe lub na odwrót – połyskujące złotem w biały dzień.

Zainteresowały Cię te opisy? To świetnie. Wejdź w kolejną stronę i doczytaj tutaj inne wiadomości. Podziel się z twórcami swymi komentarzami.

Bowiem taka moda akurat panuje. Całkowita zmiana dotyczy doboru kolorystycznego. Współcześnie torebka nie musi być identyczna z butami bądź kapeluszem. Torebka czarna albo w kolorze skóry w ogóle niczym się nie powinna przejmować, gdyż pasuje na ogół za każdym razem. Jednak torebka wyszukana, niezwykle kolorowa czy wzorzysta, znakomicie stylistycznie dobrana, może nadać strojowi nowej jakości.
Pewne z tych zasad można zastosować również jeśli chodzi o torby męskie.