Obrączki ślubne – czyli, białe złotko przeciwko „calutko reszta” wewnątrz świata obrączek

Instytucja małżeństwa egzystuje od zarania dziejów. Ludzie łącza się w związki, odprawiając swego rodzaju „rytuały”, które to były uzależnione od pochodzenia i grupy klasowej.

Z biegiem latek odmieniają się one razem z duchem czasu. Jeszcze kilka lat wcześniej, do tradycji należał pierścień zaręczynowy z żółtego złotka, który nosiła przyszła panna młoda – to samo tyczyło się obrączki.

Czy analizowana tematyka bardzo Cię zajęła? Jeśli tak, to kliknij ten odnośnik, a tam zobaczmy także inne teksty.

Jednak przyszedł nowy wiek, a wraz z nim, nowiutkie tradycje…

Obrączki ślubne są najbardziej ważną częścią ceremonii ślubnej. Ich wymienianie bywa niewiarygodnie istotna i dla dużo osób ostateczna. Bardzo dużo ludzi teraz już nie przywiązuje takiej wagi do tradycyjnych pierścieni – czy jest to spowodowane względów osobistych, albo zdrowotnych, gdyż dużo person bywa uczulonych na złoto. Obrączki z białego złota są więc doskonałą alternatywą – piękna obrączka z białego złota, dla obrączek ze zwykłego (żółciutkiego) złotka. Istnieje ich wiele rodzai wzorków – podobnie jak ze zwykłymi obrączkami. Jednak nie powinniśmy się oszukiwać – wiele obrączek zrobionych z białego złotka, jest o wiele droższych aniżeli te tradycyjne. I tu wkraczamy z kolejnym zagadnieniem, którym to jest…

Ślub, młoda para
Autor: 古 天熱
Źródło: http://www.flickr.com
Tanie obrączki ślubne są alternatywą dość kuszącą dla tych spośród naszych osób, którzy to pragną mieć wspaniałe obrączki, jednak nie jest ich stać na białe złoto, czy nawet na żółte. – obrączki ślubne

Istnieje bardzo dużo surowców, które to spokojnie zastępują złotko, a są to w szczególności: platyna, tak zwany „pallad”, wielokolorowe, z tytany, srebrne, tak przezywane „breuning”, albo chociażby „saint maurice”, „zirkon”, i również „stelmach”, albo chociażby tak zwane „swepol”, czy „złoty skorpion”.