W jaki sposób poradzić sobie z bólem w czasie golenia?

Zacięcia przy goleniu bolą każdego mężczyznę. Z drugiej strony jest to całkowicie wytłumaczalny oraz rozumiany powód, przez który skóra twarzy goi się minimum kilka dni. Dzięki stosowaniu żeli firmowych po goleniu, bogatych w składniki szybko-gojące, proces ten możemy skrócić w sposób zdecydowany.

Golenie „firmówkami” przyspieszy gojenieUmiejętności w trakcie golenia są rzecz jasna głównym wyznacznikiem powodzenia i ostatecznego rezultatu tej czynności. Bez właściwej wprawy, znajomości własnego zarostu nie pomoże nawet najlepszej jakości maszynka, komplet akcesoriów dedykowany od firmy dr Harris czy Baxter of California, czy ciągłe balsamowanie twarzy (Baxter of California – balsamy). Zbagatelizowanie wrażliwej skóry twarzy, niewłaściwy kąt przy stawianiu maszynki powodują niemal w stu procentach urazy. Tego typu postępowanie zawsze skończy się krwią przed lustrem.

kosmetyki do golenia
Autor: András Bögöly
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętajmy również, że w trakcie golenia bardzo istotny jest także dobór odpowiedniej maszynki, nie warto tu oszczędzać. Zacięcie może jednak pojawić się zawsze. Kremy po goleniu dadzą skórze męskiej twarzy wilgotność, gwarantują poza tym szybsze gojenie się po występujących zacięciach. Do wytamowania ran posłuży też ałun, dostępny przykładowo jako dezodorant w sztyfcie. Jego funkcje nie ograniczają się wyłącznie do goleniowej kwarantanny – ałun jest również dobrym sposobem na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu z organizmu (ałun – zobacz więcej). Stąd też stosowany w praktycznym opakowaniu jako sztyft, posłuży panom przez nawet rok.

Ostrożności nigdy za wielePośpiech na co dzień sprawi, iż na wiele czynności, również golenie, nie będziemy mieli czasu. Często w najlepszym przypadku możemy na nie poświęcić kilka minut. Jeśli nasz sposób funkcjonowania oraz okoliczności w pracy wymagają nienagannie gładkiej skóry, łatwo wtedy o zacięcia oraz regularne powtarzanie ran.

maszynka do golenia
Warto wówczas zastanowić się nad czynnością, której widocznie poświęcamy zbyt mało czasu. Zgolenie włosów na twarzy to nie jest kwestia jednego szybkiego ruchu pędzelka i żyletki, a wielu panów niestety właśnie tak wykonuje tę czynność.

Pragniesz doszkolić się z tego ciekawego tematu? Więc dobrze trafiłeś. Po prostu kliknij to Artykuły niemowlęce i przenieś się do następnej strony.

Zanim postawią na droższe kosmetyki niech wezmą sobie prostą radę – niczym kierowcy na drodze – do serca. Spowolnienie golenia, wydłużenie ruchów i poprawki (golenie pod i z włosem) niewątpliwie przyczynią się do zmniejszenia zacięć i bólu, którzy odczuwamy.